Stowarzyszenie „Pamięć i Dialog” oraz Prezydent Miasta Legnicy, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne w Legnicy i Wydawnictwo EDYTOR zapraszają na wręczenie nagrody im. Jürgena Gretschela. Uroczystość odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17 w Legnicy.

Wszyscy zainteresowani najnowszą publikacją Naszego kolegi Wojciecha Konduszy, której premiera odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej, mogą zapoznać się z jednym z jej fragmentów, który został opublikowany na portalu historycznym Historykon w formie artykułu popularnonaukowego.

Na portalu historycznym histmag.org ukazał się tekst popularnonaukowy autorstwa Wojciecha Konduszy, który jest zapowiedzią tego, co czeka na nas w jego najnowszej książce zatytułowanej "Tajemnice Radzieckich Garnizonów w Polsce".

Z wielką przyjemnością informujemy, iż 17 września 2018 r. o godz. 17:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się promocja długo wyczekiwanej książki pióra dr Wojciecha Konduszy pt.: "Tajemnice Garnizonów Radzieckich w Polsce".

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami "Gawędy o Legnicy". Tym razem poprowadzi je duet Wojciech Morawiec & Zbigniew Brzeziński.

W ostatni wtorek (29 maja), w sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej miała miejsce promocja najnowszego wydawnictwa naszego Stowarzyszenia - pracy zbiorowej pod redakcją Marii Kubasik & Marka Żaka pt.: MARZEC '68. PRZYCZYNY I NASTĘPSTWA. 

W czasie ostatniego spotkania z cyklu "Gawędy o Legnicy" ich gospodarz, w osobie niezastąpionego Wojciecha Morawca, zabrał nas do katedralnej wieży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami wykonanymi w czasie tego wyjątkowego spaceru.