Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Gawędy o Legnicy".

W czwartek, 30 maja o godzinie 17:00, w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu GAWĘDY O LEGNICY MALOWANE ŚWIATŁEM...

8 maja 2019 r. (środa), na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy przy ul. Wrocławskiej, doszło do odsłonięcia tablicy poświęconej dziesięciu lotnikom RAF, uczestnikom słynnej Wielkiej Ucieczki (ang. The Great Escape), którzy zostali rozstrzelani w okolicach Legnicy, a ich ciała spalone w tutejszym krematorium.

W dniu jutrzejszym (tj. 8 maja 2019 r.), o godzinie 13:00, na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy przy ul. Wrocławskiej odbędą się uroczystości związane z rocznicą zakończenia II wojny światowej. Jednym z punktów uroczystości będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej lotników RAF, kolejnej inicjatywy Naszego Stowarzyszenia.

Już w najbliższy czwartek (tj. 28 marzec) w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Gawędy o Legnicy". Powracający duet Wojciech Morawiec & Roger Piaskowski rozpoczną jednoczesnie serię spotkań poswięconych legnickiej secesji.

Zarząd Stowarzyszenia "Pamięć i Dialog" przypomina wszystkim swoim członkom o jutrzejszym (tj. 25 marca 2019 r.) Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym.

Już w najbliższą środę w gmachu Muzeum Miedzi w Legnicy (oddział w Akademii Rycerskiej) odbędzie się interesujący wykład Pana Marka Łazarza.